Иванов: Кој сака да биде изземен лично нека ми пише – не ја повлекува одлуката за аболиција


Претседателот Ѓорге Иванов во денешното обраќање пред јавноста рече дека не ја повлекува одлуката за аболиција со која се опфатени 56 лица за дела поврзани и кои произлегуваат од прислушкуваните разговори.ivanov

Иванов ги повика сите незадоволни од одлуката да се обратат кај него ЛИЧНО И ПОЕДИНЕЧНО и потоа со правни експерти ќе се разгледуваат можностите.

-Повторувам, секој оној кој смета дека сум му одземал право, сторил лоша услуга или својата невиност сака да ја докаже на суд, го повикувам лично во писмена форма да поднесе барање за поништуавње на одлуката која се однесува на него, дециден е Иванов.

Ја повика меѓународната заедница да внимава на своите активности за да не бидат погрешно разбрани.

– Од распишувањето на изборите почнува ново поглавлје од развојот на државата – рече Иванов.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1