Иванов свика состанок, надлежните институции ќе реферираат за актуелните настани


Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов свика состанок на кој надлежните институции од областа на одбраната, безбедноста и разузнавањето ќе го информираат државниот врв на Република Македонија за актуелните настани, соопштуват од кабинетот на претседателот.gjorgje ivanov

-Состанокот ќе се одржи вечерва во Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, по враќањето во државата на Претседателот на Собранието на Република Македонија и на Претседателот на Владата на Република Македонија, се вели во соопштението.

Терминот за одржување на состанокот дополнително ќе биде соопштен.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1