Ивица Дачиќ заврши во болница поради труење со храна


На лидерот на СПС Ивица Дачиќ за време на службено патување во една земја во Африка му се слошило, па побарал помош од лекари, кои го приклучиле на инфузија.

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ за време на африканската дипломатска тура доживеал вистинска драма, кога му се слошило од најверојатно локалниот специјалитет кој го пробал, пишува српскиот Курир.

Како што информираат од Курир, на министерот му се слошило од специјалитетот Буркин Фасо, односно козји гулаш, но кога ја примил инфузијата неговата состојба се подобрила.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1