Избегнат судар на два воза кај Велес


На Железничката станица „Рајко Жинзифов“ кај Велес околу 10 часот изутрина е избегнат директен судар на два патнички воза, откако едниот поминал на црвен сигнал, изјави за МИА портпаролот на МЖ Инфратсруктура Невзат Мамути.

voz pruga3

Возовите сообраќале на релацијата Скопје – Велес.

Според портпаролот на МЖ Инфраструктура, нема никакви последици, а стручни екипи се на терен и го испитуваат случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1