Избодено 19 годишно момче во Скопје


nokj policijaСиноќа од Итна медицинска помош пријавиле во СВР Скопје дека имало донесено повредено лице со нож.

Се работи за 19-годишниот К.К. кој бил пронајден на ул.„Шекспирова“ пред „Тинекс маркет“. Момчето со повеќе убодни рани од нож е примен во ГОБ-„8-ми Септември“. Сторителите се оддалечиле од лице место со возило од такси компанија „Ин“.

Се превземаат мерки за расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1