Избор најубаво ,,газе,, – Видео/ФотоВо Бразил се избираше најубав задник. Изборот насловен ,, мис бамбум,, се одржа во Сао Паоло.

Учествуваа 26 претставнички, се гласаше и онлајн. Девојките се шетаа во танга гаќички, а жирито, шест жени и пет мажи, внимателно ги набљудуваа задниците на 15 финалистки. Победи 25 годишната Карина Фелизардо, доби чек на 2.500 долари.
“бумбум”, е израз кои бразилците го користат за задник.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1