Изгоре барака во прифатниот центар Чичино село


Пожар го зафати прифатниот ценар Чичино село. Изгоре една од бараките.За среќа нема посериозно повредени, освен една жена која што вдишала чад и претрпела состојба на шок.

Жената веднаш е префрлена во болница. објави порталот Република.pozar55

Според првичните информации, пожарот избувнал од вклучена греалка, во една од собите на бараката, во која живеат десетици социјални семејства.

Пожарот е изгаснат од страна на 8 пожарникарски возила и 17 пожарникари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1