ТРАГЕДИЈА: Мајка почина додека се туширала во Србија


Несекојдневна трагедија се случи со медицинска сестра од општата болница во Бор, Србија.

tus 33

Евица Голубовиќ, мајка на две ќерки, загина во куќата на своите родители, додека се туширала ја погоди струја.

-Евица беше одлична бабица и верен работник, велат нејзините колеги.

Голубовиќ позади себе оставила две ќерки. Едната е апсолвентка на Економски факултет, а за трагичната вест дознала на екскурзија.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1