Измамник: Барал пари за лекување на дете, од мајката зел огромна сума


Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против И.Ц.(44) од Штип за сторено кривично дело „измама“.

Во периодот од април до јуни минатата година, во Штип во домот на Ц.К., пријавениот во повеќе наврати, барајќи парични средства за лекување на ќерката на Ц.К., од истата зел вкупно 348.500 денари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1