Измамник на лажна страница на Министерство за здравство продава кремови


Министерството за здравство информира дека се лажни информациите на следната веб страница: http://health365.services/go/click.php?key=m8jqrblwr8y07sxam2h7

Станува збор за злоупотреба на логото, како и името на докторот наведен во рекламата. Министерството за здравство во соработка со ДСЗИ веќе презема активности за идентификување на изворот и уште еднаш напоменуваме дека не станува збор за официјална веб-страница на Министерството.

Исто така, за оваа злоупотреба е информирано и Министерството за внатрешни работи, велат од Министерството за здравство.

Макфакс

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1