Изненадувања на Централниот одбор на СДСМ: Еве ги новите потпретседатели на партијата


Предмалку заврши Централниот одбор на Социјалдемократскиот сојуз на Бихаќка.

sdsm lider kojНовите потпретседатели на СДСМ се Ванчо Узунов, Александар Кирачевски, Фросина Ременска и Дамјан Манчевски.

Првично се шпекулирање дека потпретседателските места ќе ги завземат професорката Рената Десковска и кандидатот за градоначалник на СДСМ од Прилеп Хари Локвенец.

И покрај најавата дека тројца потпретседатели ќе бидат дел од новиот тим на Заев, во последен момент било одлучено за четворица.

Sky

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1