Изрешетан кумот на Ана Николиќ и Раста на Звездара!


Андреј Анчевиќ (31) кој синоќа е застрелан пред „Авив парк“ на Звездара, е венчан кум на српската пејачка Ана Николиќ и раперот Стефан Ѓуриќ Раста.

Како што дознава „Курир.рс“, напаѓачот чекал пред ресторанот во близина, а кога Анчевиќ излегол тој почнал да пука.

Анчевиќ се здобил со прострелна рана во надколеницата, а жената која била со него била ранета во стапалото. Двајцата се надвор од животна опасност, пишува „Курир.рс“.

Анчевиќ, наречен Аки, бил и нивен личен возач и обезбедувањето, меѓутоа, пред неколку месеци се пукнало.

Да потсетиме, тие се венчаа на скромна церемонија во 2016 година, во присуство на роднините и кумовите, а деталите од свадбата на медиумите им ги откри токму Анчевиќ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1