Ја омажил 12-годишната ќерка, доби затворска казна од 8 години


Татко кој насила ја омажил својата 12-годишна ќерка доби затворска казна од 8 години.

Австралиецот, кој бил муслиман ја омажил својата ќерка за 26-годишен Литванец, за да не ја изгуби невиноста пред бракот.daughgtermarry

За таткото било голем грев ако детето има интимен контакт пред да застане пред олтарот. За да се осигура дека тоа нема да се случи, тој решил да ја омажи ќерката штом таа достигне сексуална зрелост

За да биде свадбата извршена по исламските канони, младоженецот го замолил локалниот шеик да ги венча.Бракот склучен по муслиманските традиции, сепак се смета за незаконит во Австралија

Таткото веќе отслужува 8-годишна затворска казна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1