Како се журкал Тито – ретко ВИДЕО од неговиот последен танц со Јованка


Редок документарен видео материјал од дочекот на нова година 1977 во хотелот Парк каде Тито славел нова година со својата сопруга Јованка и целиот врв на Југославија, неговите пријатели и соработници.

Ова е неговото последно појавување во јавност со Јованка, а се тврди дека и дека тогаш последен пат танцувале заедно.

Tito-i-JovankaЗаради овој дочек на нова година хотелот бил комплетно реновитан и направиле титов апартман кој и ден денес е најексклузивна соба во хотелот.

На оваа ретка црно бела снимка се гледа Тито и Јованка и многу тогашни политичари како се забавуваат.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1