Ја пратиле да известува за легализација на марихуана – новинарката се „напушила“ (Видео)


Репортерка била пратена во Колорадо, каде што од неодамна била легализирана марихуаната да направи репортаѓа. Но таа изгледа премногу сериозно го сватила истражувањето. 
cnn_628417S1CNN својата репортерка Ренди Кеј ја пратиле во Денвер да направи истражување за емисијата AC 360, но снимката експресно се појави на Јутјуб, бидејќи новинарката и самата била напишена. Таа во дел од прилогот се вози во задимен автомобил со неколку лица кои запалиле и пушат џоинт. Таа како пасивен пушач ги осетила ефектите од димот и изгледала дезоирентирано.

Во разговорот со водителот Андерсон Купер, таа рекла дека малку и се врти во главата, и дека не може да ги контролира мислите, а ги заборавила и прашањата кои сакала да ги постави.

“И се’ ми беше многу смешно, многу посмешно од порано”, изјавила таа.

За време на разговорот Кеј се смеела, а на крајот Купер и поставил прашање: “Колку е детално твоето истражување?” и “Ќе се вратиш ли некогаш дома?”

Интервјуто почнува на 4:30.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1