Борко ја спушти ролетната – Македонија води по првото полувреме


ristovski-borko-500Македонија води со 12:10 по првото полувреме на натпреварот со Австрија

Од бодовите од овој натпревар ќе се решава дали и со колку бодови ќе одиме во втората фаза на Европското првенство во Данска.

Најдобро во првото полувреме се покажа нашиот голман Борко Ристовски кој одбрани 11 удари упатени кон неговата мрежа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1