Со гол во последна минута – Македонија ја победи Австрија


RAKOMETСо голот на Кире Лазаров во последната минута и со неприкосновениот Борко Ристовски кој ја супушти ролетната на голот и имаше 19 одбрани, македонската ракометна репрезентација стигна до првиот триумф (22:21) на Европското првенство во Данска кој ни носи понатамошен пласман.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1