„Ја убив к**вата“ -Србин призна грозоморен злостор


„Не сакаше да ми признае дека ме изневерува. Ја убив поради тоа што бев љубоморен“. Со овие зборови, 26-годишниот Љубиша Васиќ раскажа за убиството на својата невенчана сопруга, 23-годишната Злата Николиќ, која со голи раце ја задави самиот тој.ja-ubil-soprugata

– Гледав снимка од роденденот на синчето, ме иритираа фотографиите на Злата. Не сакаше да ми признае барем дека ме изневерува. Бев испровоциран, тој ден излегов од затвор. Збеснав од љубомора и затоа ја убив. Навистина се каам, изјавил убиецот.

Како што пренесува српскиот Курир, на Васиќ му е одреден притвор од 30 дена.

Инаку, на 18-ти тој со перница ја задави девојката во куќата на нејзините родители, па со кармин напиша, Ја убив ку*вата. Потоа отишол кај кумот и признал што направил, па се предаде на полицијата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1