Ја запалил бившата девојка па скокнал во смрт со 3 годишниот син од 9 кат


Еден 25-годишен човек, кој со својот тригодишен син скокнал од 9. Кат од зграда во Шенова, во близина на Дижон, загинал на самото место, додека детето починало во болница.

tuluz-ubistva-afpfЧовекот скокнал од зградата по кавга со 23-годишната сопруга која е тешко повредена.

Мајката е хоспитализирана со сериозни изгореници во болницата во Дижон, и се наоѓа во критична состојба, пренесе АФП. Според пишувањето на Фигаро, таткото ја запалил поранешната девојка со супстанца која се уште не е идентификувана.

Спорд пишувањето на тој француски весник, таткото ова го направил по одлука на судот на мајката да и се додели старателството врз синот.

И натаму се чека официјалното соопштение  од француската полиција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1