Јатак на терористичката група од Куманово уапсен во Србија


На административниот премин Брњак, по распишана потерница на Интерол уапсен е Б.Б. од Куманово.srbija belgrad policija

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денес изјави дека лицето е осомничено за учество во терористичките напади во Македонија од јануари до мај.

Од македонското Министерство за внатрешни работи потврдуваат дека лице, осомничено дека било дел од групата јатаци на терористите од Куманово е уапсено денес, но повеќе детали ќе соопштат во текот на денот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1