Јована Аврамовска од „Фчерашни вести“ портпарол на Министерството за финансии


Јована Аврамовска е новиот портпарол на Министерството за финансии.

Аврамовска беше дел од тимот на сатиричната емисија „Фчерашни вести“ што се емитуваше на телевизија Телма.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1