Каде ќе бидете денес во 21 часот? – Ако барате партнер еве каде треба да сте


Според некои истражувања и статистики денес 2-ри јануари, отприлика околу 21 часот е најдоброто време да си најдете партнер на интернет.

flowers-for-loveПо празничното шетање, одмарање – 2 јануари е денот кога најмногу луѓе на интернет бараат партнер. Ги удрила ,.емоција,, ако сами биле за новата година па токму на 2 јануари се решени тоа да го изменат.

Сајтот Match.com вели дека во 20:52 часот е ударното време за да си барате партнер и сродна душа на интернет.

Ова не е шега, а во прилог оди и информацијата дека во Америка овој начин е 2 по статистика за пронаоѓање партнери, Во Британија врските кои започнале преку интернет се трет најпопуларен начин.

Според Match.com  сајтовите за запознавање се најпосетувани во јануари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1