Како да отстраните траен маркер од разни површини?


Еве неколку совети како да исчистите траен маркер од разни површини.traen-marker-640x336

Облека – користете средство за дезинфицирање на раце.

Ѕид – користете паста за заби или лак за коса.

Дрво – употребете алкохол.

Тепих – за ова  употребете бел оцет.

Мебел – користете млеко.

Керамика или стакло – лажица паста за заби и лажица сода бикарбона.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1