Како дете му барал автограм – денес му ја украде жената


ikardi-avtogram

Двајцата Аргентинци Макси Лопез и Мауро Икарди беа неразделни пријатели се додека вториот не му ја украде сопругата на својот сонародник.

Некогаш одамна – какошто се гледа на сликата 9-годишниот Мауро Икарди како добива автограм од неговиот идол, девет години постариот Макси Лопез кој во тој период беше локален херој кој со статус на „вундеркид“ премина во Барселона.

12 години подоцна, кога наполни 21 година, напаѓачот на милански Интер, Мауро Икарди му ја „украде“ жената на Макси Лопез

Лопез настапува за Сампдорија, а Икарди за Интер. Овие двајца фудбалери за прв пат во неделата, откако пријателството го прекинаа поради Ванда, се појавија еден против друг на теренот.

ikardi1-500

Лопез секако пред почетокот на мечот одби да се поздрави со неговиот некогашен пријател, кој неколку дена подоцна продолжи да објавува провокативни фотографии на својот Твитер профил.

Најнапред објави фотографија како со шета со синот на Лопез и тоа во дресот на Интер, а потоа објави нова фотографија уште попровокативна и воедно напиша:

-Зошто Ванда секогаш ме тера вака да возам?

Овој знак со прстите кој го направи Икарди, според италијанските медиуми на аргентински начин значат рогови.

Сега веројатно на сите ви е јасно што сакаше да каже Икарди и за кого беше наменета оваа фотографија.

ikardi-500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1