Како ќе изгледа целосниот настап на Даниел во Виена? (видео)


Облечен во црно-бела елегантна комбинација со кремаст мантил, придружен од пратечките вокали, членовите на групата МЕРЧ, Даниел ја имаше својата прва проба во Виена.

На евровизиската сцена нема да има некоја посебна кореографија и танчари, туку целосно вниманието ќе биде концентрирано на Даниел, неговиот одличен вокал и оние кои ќе го придружуваат.

daniel

Тој има свои специфични движења кои се вклопени во скромната кореографија која ја изведуваат пратечките вокали.

Во позадина се проектирани есенски лисја кои паѓаат за да ја доловат целосната атмосфера и приказна од песната.

Погледнете ја пробата, која се надеваме дека на настапот ќе изгледа многу поенергично и помоќно:

Црнобело.ком.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1