Како на хорор филм: „Оживеаа“ земјата и дрвјата во Русија (Видео)


Во Русија во регионот на Кемерово се случи несекојдневен феномен, откако дрвјата и земјата почнале сами од себе да се рушат.svleciste-630x335

Овој фeномен го нарекуваат „проток на земјата“,кој претставува поместување на подземните води поради силата на гравитацијата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1