Ја силуваше и ја искасапи Тијана, за да се брани со „ не ми е добро“


Во Србија започна судењето за монструозното убиство на 15-годишната Тијана кое го потресе регионот. На обвинителната клупа седна Драган Ѓуриќ, осомничен дека ја мачел, задавил, силувал и брутално убил малата Тијана.tijana

Тој пред судиите рекол дека не се чуствува добро, па затоа ќе се брани со молчење.

За потсетување, на 26 јули минатата година откако седеше во кафеана, Ѓуриќ ја пресретна малата Тијана, ја силуваше, тепаше и ја уби, па ја закопа. Тој тогаш пред полицијата го призна делото.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1