Како за 10 дена да го исфрлите каменот од бубрег


Сите луѓе кои имаат камен во бубрегот, страдањата би можеле да ги скратат на многу едноставен начин, и тоа по пат на народен лек кој многумина ги спасил од болки и тегоби кои со себе ги носи овој здравствен проблем.

proso-kamen-bubregСепак, се чини дека ситуацијата може да се ублажи и реши, и тоа благодарение на народниот лек кој го решава овој здравствен проблем за само 10 дена. Во прашање е рецепт за природен лек кој се базира на житарката просо, кој се смета за магична во лекувањето камен во бубрегот, но и во спречувањето камења во урината и уринарниот тркат.

Ефикасно ги чисти бубрезите, го елиминира песокот и слузта, ги отстранува камењата од бубрегот и бешиката и лекува цистит.

Просото, имено, се смета за житарка која има многу лековити дејства и голема хранлива вредност, а доколку имате проблеми со бубрезите, еве еден рецепт од руската народна медицина кој може да ве излекува.

подготовка: прочитајте на БабинЛек.ком

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1