Какво време ќе имаме за време на викендот?


Времето во текот на денешниот ден ќе биде врнежливо и облачно, а викендов следува променливо време со температури до 26 степени.oblaci sonce vreme mk

Облачно време со умерен до повремено пороен дожд особено попладне.

Услови за нестабилност ќе има во источните делови од земјата.

Ќе дува умерен до повремено засилен претежно југоисточен ветер.

Потоа следува период променливо облачно време, утрата ќе бидат свежи, а дневните температури ќе бидат во интервал од 18 до 26 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1