Какво време не очекува викендов?


Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Во попладневните часови во западните делови ќе има локален дожд со ретки грмежи.

sun+and+rainУтринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 27 до 34 степени.

Во Скопје слично време, сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе е спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 31 степен.

И во недела времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне на запад со краткотраен локален дожд.

Утринската температура ќе се движи од 13 до 20, а дневната од 28 до 35 степени.

Вредноста на УВ-индексот и во двата дена ќе изнесува 8.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1