Уапсени крадците на пола милион евра од Бихаќка – не кажуваат каде е сефот


kradec 3Крадците кои пред неколку дена украдија сеф со половина милион евра од Бихаќка се уапсени- дознава Прес24.мк.

Крадците сеуште не откриваат каде е сефот, но од полицијата се надеваат дека наскоро и таа информација ќе биде достапна.

Кражбата беше извршена во период од 21 до 23 јуни.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1