Какво време не очекува во текот на следната недела?


Во понеделник не очекува свежо, облачно и променливо време, а од вторник температурата ќе порасне и времето ќе се стабилизира.dozd

И во понеделник времето ќе биде променливо облачно и посвежо со услови за слаб локален дожд во источните делови.

Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер. Температурата ќе се движи од 12 до 19 степени.

Од вторник ќе настапи период на стабилно време со пораст на дневната температура.

Во четврток попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1