Се случува ли чудо во црквата во Трубарево?


Од утрово миротичи икона на Пресвета Богородица. Веднаш по неделната утринска литургија се појавиле капки на иконата, случај се нарекува мироточење на иконата, објави Религија.мк.trubarevo crkva

МПЦ прави анализи дали станува збор за вистинско мироточење или пак капките се резултат на некоја друга појава.

Црквата е затворена за медиумите и официјално се уште нема никакво соопштение.trubarevo crkva2

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1