Каменуван возот Скопје-Кичево, патник повреден во главата


vozkamenuvansk3-600x450Непознати лица во понеделникот околу 17 часот фрлале камења кон возот којшто сообраќал од Скопје кон Кичево, при повредиле еден од патниците, соопштија од МВР.

Еден од камењата преку отворен прозорец во возот завршил во главата на 55-годишен скопјанец.

Инцидентот се случил на улица Босна и Херцеговина во скопската населба Бутел. Полицијата трага по насилниците.

Makfax

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1