Канчевска – Милевска: Ние не сме предавници, предавници се раководството на ВМРО-ДПМНЕ


Елизабета Канчевска Милевска рече дека жали што ВМРО-ДПМНЕ не се на собраниската седница за да ги образложи нивните аргументи.

– Заев ќе го води сенка оти велеше дека нема да го менува уставното име, но и раководството на ВМРО-ДПМНE да не се служи со лажен патриотизам. ВМРО-ДПМНЕ го избра најлесниот и најсрамниот пат да не присуствува на седницата. Им порачувам дека ние не сме предавници туку тие кои личните интереси ги ставаат пред државните – рече Канчевска Милевска.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1