Проф. Ванковска: Паметете го овој ден – Црн петок!


НАУЗЕЈА! Паметете го овој ден – Црн петок! Не ни се криви ни Албанци, ни Грци, ни Бугари. Македонците се самоукинуваат, со уставот со кој треба да конституираат држава. Отсега да бидеш Македонец, да јавно да зборуваш за Македонија, станува чин на герилска акција, на херојство и бунт! Она за што гинеле и во зандани оделе нашите претци сега ќе треба да го правиме пид ризик од санкции во сопствената држава. Оваа земја, простете, е туѓа!

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1