Катастрофа против Германија, ги пакуваме куферите


Македонската ракометна репрезентација одигра далеку под своите можности и ги заврши настапите на Мундијалот во Шпанија. 

rakometariГерманија славеше со 28:23 и ни одржа 60 минутна лекција во која нашите ракометари беа инфериорни во секој дел од мечот.

Не одигравме речиси ништо од тоа што требаше, почнавме катастрофално како на дуелот против Исланд, па поразот беше неизбежен. За разлика од нас, Германците одиграа одличен натпревар и сосема заслужено изборија место меѓу осумте.

Македонија ќе заврши од 9-то до 16-то место, што најверојатно нема да успееме да го повториме ниту пласманот од Хрватска кога бевме 11-ти.

Курур

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1