Катица пристигна во куќен притвор – маскирана влезе во станот на синот (Видео)


Катица Јанева од затворот Шутка е пренесена во куќен притвор. Маскирана целосно скриена во полициска јакна таа не изусти ни збор.

Решението го донесе Апелациониот суд во Скопје и дозволи куќен притвор без гаранција иако таа имаше понудено имот.

За десетина дена таа ќе треба да биде доведена во Кривичниот суд на закажано прво рочиште за случајот Рекет во кој е обвинета заедно со Боли 13. Неговото присуство е неизвесно оти според неговиот адвокат Бојан е во многу тешка здравствена состојба.

Видео – А1ОН

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1