Ќерката на Путин за прв пат даде интервју: Прозборе за разводот од рускиот милијардер која го заведе старлета


Ќерката на рускиот претседател Владимир Путин, Екатерина Тихонова, неодамана гостуваше на една телевизија, само неколку дена по потврдата за разводот од човекот кој го нарекуваат “најмладиот руски милијардер”.

Катерина Тихонова, “рокенрол акробатска ѕвезда”, како што често ја нарекуваат, ретко се појавува во јавноста и дава интервјуа.

Руските медимуи пренесоа дека се разведува од тајкунот Кирил Шамалов (36). Во меѓувреме се појавија и гласините дека тој повторно се оженил со поранешната љубов Жана Волкова.

Шамалов е еден од тајкуните кои добија санкции од Западот. Тој одбива да го коментира својот приватен живот.

Не е познато зошто неговиот брак со Екатерина не успеа. Тие се венчаа во 2013 година во тајност. Шамалов како подарок на Катерина ѝ даде акции во неколку фирми, вредни стотина милиони долари.

Во ова рекот телевизиско интервју, Тихонова говореше за научни истражувања и е претставена како заменик-директор на Институтот за математичко истражување на комплексни системи на Московскиот државен универзитет и шеф на истражувачката компанија “Инопрактик”.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1