КГБ и Штази ја открија тајната чувана со децении – Ангела Меркел е ќерка на Хитлер?!


Според документите на главната тајна служба на Германија, позната како Штази, на некогашната хитлерова фотеља на канцелар, денес седи неговата ќерка. Според документите на Штази, Ангела Меркел е наследникот на Адолф Хитлер, пишува Правда.рс, пренесува Курир.

Според документите на Штази, Ангела Меркел е наследникот на Адолф Хитлер, пишува Правда.рс.

hitler1Имено, во 1954 година е родено девојче, ќерка на Хитлер, за кое Штази тврдат дека е Ангела. Нејзиниот официјален датум на раѓање е 17 јули 1954 година, но како што е наведено во документите, кои во моментов се наоѓаат во архивата на руски КГБ, нејзиниот вистински роденден е 20 април 1954 година. Ако е точно ова, тоа значи дека ќерката на Адолф Хитлер е родена токму на неговиот роденден.

„АНГЕЛОТ НА СМРТТА“ ГО ОЖИВЕА ХИТЛЕР

Деталите за раѓањето на Ангела Меркел се забележани во мемоарите на Др. Карл Клауберг еден од најмрачните нацистички „ангели на смртта“, кој воедно бил осуден воен злосторник.

Имено, Клауберг ја служел 7-годишната казна, по што советските власти го ослободиле во замена за тајните документи на Штази во кои е опишана неговата техника за вештачко оплодување и многу поважно, за замрзнатата спрема на Адолф Хитлер.hitler2

Таткото на Хитлер, кој самиот си го променил своето презиме, бил вонбрачно дете, син на Соломон Ротшилд и неговата љубовница Марија Ана Шиклгрубер.

Според нацистичките документи за вештачко оплодување, Клауберг ја довел својата сестра Ева Браун од Западна во Источна Германија. Таа била избрана за сурогат мајка, онаа која ќе го носи детето на Хитлер.

Кога Клауберг се вратил во Западна Германија, веднаш бил уапсен и убиен две години подоцна, додека неговот судење сеуште било во тек.

ДОГОВОР ЗА СВЕТСКА ДОМИНАЦИЈА

Набрзо по раѓањето на неговата ќерка, Русија, САД и Ватикан склучиле договор според кој старателството над детето ќе го има Католичката црква, која воедно била добро поврзана со Лутеранската црква во Источна Германија. Тогаш и’ бил даден лажниот датум на раѓање и име Ангела Доротеа Каснер. За лажен татко бил избран Хорст Каснер, пастир во една Лутеранска црква, а за мајка и’ била одредена Херулинд, учителка по англиски и германски јазик.hitler1-500

Еден од одредбите на 3-страниот договор бил дека Ангела ќе добие меѓународна моќ, но дека тоа ќе се случи кога на чело на Ватикан ќе биде поставен Папа со потекло од Германија.

По смртта на Папата Јован Павле II, на чело на Католичката црква на 20 април 2005 година бил поставен нацистот Јозеф Рацингер кој подоцна го зел името Бенедихт XVI.

Дали навистина е случајност што и ова се случило токму на роденденот на Хитлер?

Во 1977 година Ангела Доротеа Кеснер стана Ангела Меркел откако се омажи за физичарот Улриха Меркел. Таа од него се разведе во 1982 година. Меркел беше избрана за канцелар на Германија кратко откако Папата Бенедихт XVI го превзеде раководството над Католичката црква, исто така на денот на раѓањето на Хитлер.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1