КИЕВ ВО ПЛАМЕН: Вооружени луѓе на улиците (ВО ЖИВО)


Украинската телевизија „Еспресо“, јавува дека луѓето се излезени со „калашникови“ и снајпери по улиците.

Anti-government protests in UkraineПретходно министерството за внатрешни работи на Украина прогласи мобилизација на милицијата во реонот на барикадите на киевскиот „Плоштад на независноста“, соопшти ИТАР-ТАСС.

Според податоците на локалните медиуми, кон центарот на Киев се упатиле неколку оклопни транспортери. Таму сега има околу 20.000 лица.

Вознемирувачко видео: Снимено како демонстрантите убиваат полицаец во Киев?

3 загинати и над 150 повредени на денешните протести во Киев (ВИДЕО) 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1