Кинезите снимиле база на вонземјани на Месечината? (Видео/Фото)


Кинескиот шатл Ченг-2 снимил објект на месечината. На снимките се гледаат контури од конструкција која не изгледа дека настанала по природен пат на површината на стателитот на Земјата.

Кинезите сега тврдат дека НАСА со години знаела за постоењето на оваа вселенска база на Месечината, и крие од јавноста.

дека на месечината има вонземјани се шпекулира уште од шеесеттите години, кога Нил Армстронг првпат стапнал на Месечината. По завршувањето на мисијата „Аполо“ во 1969 година, некои медиуми објавиле дека слетувањето на Месечината било следено и од вонземјани, а наводно и самиот Армстронг во комуникацијата со базата на земјата рекол дека видел нешто што неможе да го објасни и дека му личеле на бродови на вонземјани. Ова секако беше демантирано во тоа време од НАСА.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1