Кирил Џајковски доби син


kiril djajkovskiМакедонскиот музичар и композитор, Кирил Џајковски стана татко, пренесува Вечер.

Во неделата, на 26 јануари неговата сопруга Бранкица на свет го донесе малиот Давид. Ова е прво дете на Џајковски и и Бранкица. Нека им е живо и здраво…

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1