Кличко: За три дена убиени дете, војници, цивили…


Градоначалникот на Киев, Кличко тврди дека во војната загинаа девет цивили, вклучително и едно дете. Тие се убиени во Киев од 24 февруари до денеска.

„Четири неидентификувани лица и 18 украински војници и војници на територијалната одбрана загинаа, 106 лица беа повредени, од кои 47 цивили“, известуваат тамошните медиуми.

Инаку од утринава имаше три големи експлозии во центарот на Киев.

Но, официјалните извештаи за потеклото на експлозиите се објавени.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1