Клинтон се врати на работа и доби шлем за да не си ја удри пак главата (Фото)


Хилари Клинтон се врати на работа по боледувањето. Колегите ја дочекаа со подароци.130107-clinton-helmet-4x3.TdyHorz3

Еден од подароците беше навистина симболичен. Клинтон доби безбол кацига – на шега колегите велат да ја носи за ако падне повторно да не си ја удри главата. Клинтон со воодушевување ги прими шеговитите подароци од колегите.

Клинтон изнемоштена пред неколку недели се онесвестила и си ја удрила главата кога паднала, а подоцна лекарите освен потрес на мозокот открија дека има и тромб во главата по што беше хоспитализирана.
Mrs Clinton, 65, is due to stand down before President Barack Obama formally begins his second term on 20 January.

klinton helmet

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1