„Кобната кота 524“: документарец за смртта на Борис Трајковски (ВИДЕО)


На 26 февруари 2004 година македонскиот претседател Борис Трајковски со државната делегација отпатува на меѓународната донаторска конференција што се одржа во Босна и Херцеговина.Trajkovski_kinger_0_1

Во трагичната авионска несреќа во близина на Мостар живот го загубија сите девет патници, меѓу кои и претседателот Трајковски. По повеќе од десет години од трагичната несреќа сè уште не се знае вистинската причина за падот на авионот.

Со која цел се крие вистината сиве овие години?, прашува Ал џезира Балканс во документарецот за Трајковски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1