Кој ги запозна Цеца и Аркан?


Во 90-тите години на минатиот век командантот и политичар Жељко Ражнатовиќ Аркан и фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ беа во центарот на медиумското внимание.ceca555
Покојниот сопруг на Цеца во тој период го поврзуваа со најразлични криминални дела, па токму затоа нивниот брак беше интересен за јавноста. Тие се запознале преку пејачот Оливер Мандиќ во 1993 година на една прослава, каде Цеца веднаш паднала на шармот на Аркан. Се венчале во 1995 година и нивната свадба е прогласена за свадба на векот, каде се собрала целата естрада и многу други значајни личности од јавниот живот.
Аркан е убиен во 2000 година и оттогаш пејачката не се премажи, а сета своја љубов и внимание им го насочи на децата од бракот со Аркан, Анастасија и Вељко.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1