Монструозно убиство: Го исецкал љубовникот на жена му на парчиња


Полицијата го уапси Милан Г. (39) од Бела Црква, Србија под сомневање дека го убил и го искасапил на парчиња Павел Анка поради љубомора.ucenik srbija

Како што дознава српски Ало!, Павел Анка последен пат бил виден на 9. февруари, од кога му се губи трага. Неговиот син го пријавил исчезнувањето во полиција која после обемна истрага делови од телото на Анка пронашла во домот на осомничениот Милан Г. од Бела Црква. Осомничениот, уверен дека Анка има афера со неговата сопруга, го убил и го исецкал неговото тело, по што деловите ги ставил во кеси.

Постои можност убиството да е извршено поради нерасчистени деловни односи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1