ВНИМАВАЈТЕ: Нова опасна дрога се шири меѓу младите!


Надлежните во Белград предупредуваат дека меѓу младите е популарна нова дрога – темјан. Не станува збор за темјан од црква, туку друг вид, кој се користи за освежување на простории.

Надлежните предупредуваат дека станува збор за опасна супстанца, која може сериозно да го наруши здравјето, пренесува српски Блиц.rifrejgireophtr

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1