Кој прдна на клупата на Ливерпул? – Видео


Резервните фудбалери на Ливерпул поминуваа низ драма за време на гостувањето во Вест Бромвич. И додека нивните соиграчи губеа на теренот, резервните правеа шоу на клупата и бараа спас.

Го бараа виновникот, а прв во навлекување на маица преку нос беше Енди Керол, а неговиот пример го следеа и Џон Шелви и Чарли Адам додека смрдеата ја чувствуаа и Џејми Карагер, Џо кол, Џордан Хендерсон и Бредли Џонс. Најмналку смешно му беше на тренерот Бредон Роџерс чии фудбалери на крајот изгубија со 3-0.

Tags: ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1